تبلیغات
قاصدک - آنچه خود جوشد ، آنچه جوشانندش !

قاصدک

روان نویسها معمولا روان نمی نویسند

 

آنچه خود جوشد ، آنچه جوشانندش !

 

نوشته شده توسط:بهروز تجلی

      هر کدوم از ما در طول روز و شب کارای خودجوش زیادی انجام میدیم . اما تازگی چیزی که مد شده راهپیمایی خود جوشه که داره کم کم تبدیل به خاله خاله بازی میشه. در ذیل به ذکر چند مورد از مشخصات بارز راهپیمایی های خودجوش این اواخر می پردازیم : 

-جواز راهپیمایی و جوشش مردم صادر شده است و خودجوشی به هیچ عنوان منع قانونی ندارد .

 -از یک هفته قبل از راهپیمایی رادیو ، تلویزیون و همه ی رسانه های ارتباط جمعی تبلیغ می کنن که فلان روز و فلان جا و فلان ساعت مردم قراره به جوش بیان .

-مدارس و ادارات و کلاسای دانشگاه تعطیل میکنن که برن و همگی به جوش بیان دور هم .

-اس ام اس ها بازند .

-هیج گونه مزاحمتی برای راهپیمایی کنندگان خودجوش ایجاد نخواهد شد . شاید این تنها تضمینی باشد که خللی در آن وارد نشده است

-اگه به جوش نیای ، حالا به هر دلیل یا حال نداری یا وقت نداری یا اینکه کلا آدم دیرجوشی هستی ، خلاصه کاری نداریم اگه جوش نیای از جمعی که جوش اومدن طرد می شی .

-به مزد این خودجوشی جمعی ، کلی ساندیس و کیک و غذا و ... میدن به خودجوشندگان که حال کنن و بدونن که چه خوبه که آدم خودش به جوش بیاد نه این و اون به جوشش بیارن

-تعداد نه چندان زیادی کفن بیم مرئم پخش می شود تا جای کفن پوشان خودجوش هم خالی نباشد .

 –در تمام طول این راهپیمایی های خود جوش دوربین تلویزیون لحظه ای خودجوشندگان رو تنها نمیذاره و مستقیم این عمل خود جوش رو تو چشم اون دیر جوشای بد و مستکبرین بی ادب میکنه .

-کلی پلاکارد هم به طور خود جوش خودشونو به این جوشش رسوندن که در دست خودجوشندگان قرار بگیرن تا دوربین شاهد این شعارهایی که بازم به طور خودجوش روی این پلاکارد ها نقش بسته باشه تا باز چشم اون دسته ای که در بالا ذکر شد در بیاد .

-بلندگویی ، نه بلند گوهایی هم خودشونو به این راهپیمایی رسوندن تا شعارهای مردم کاملا خودجوش باشه و از طرف خاصی رهبری نشه و منظور خاصی رو که عده ای دنبالشن نرسونه .

-عده ی کارگر هم که به جوش اومدن از یک هفته قبل از خودجوشی عظیم به محل جوشش میان و داربست میزنن که بنرنصب کنن . (نکته اینکه بنرها از قبل آماده شدن ، حالا طراح کی بوده که از این راهپیمایی خبر داشته الله و اعلم )

- علاوه بر چند صدهزار دوربینی که روی زمین شاهد این راهپیمایی خود جوش هستن ، چند ده هلیکوپتر هم به پرواز در میان که عظمت این جوشش رو حتی عظیم تر از آنچه هست نشون بدن .

-تا یک سال و چند ماه و اندی روز بعد این عمل خودجوش رو به نمایش میذارن و مورد تجزیه و تحلیل قرار میدن که واقعا این چی بود که ملت رو به جوش آورد ؟کیک و ساندیسای ما که نبود پس کی و چی بود ؟

-با تمام شرایطی که میذارن تا ملت به جوش بیان ، عده ی نه چندان زیادی به جوش میان که با انواع و اقسام طرفندها خیلی زیاد به نظر برسن و مستقیم به چشم مزدوران و عناصر خود فروخته ای که به طور غیر خود جوش و به تحریک غرب و شرق در تمام مناسبت ها راهپیمایی  میکنن فرو برن که انشا ال... چشمشون از حدقه در بیاد .

      خوب حالا که با یک راهپیمایی کاملا خود جوش آشنا شدین ، به ذکر چند مورد از مشخصات راهپیمایی های از قبل تایین شده و با دخالت عناصر مزدور میپردازیم که تعداد کمی از مردم فریب خورده ( قریب چند میلیون ) در اون حاضر میشن :

-مردم ظرف چند ساعت تصمیم میگیرن که فلان روز و فلان ساعت و فلان جا دور هم جمع شن .

-به محض گرفتن تصمیم اس ام اس ها قطع میشود و دسترسی به اینترنت محال .

-تمام رسانه های جمعی هیچ خبری که مبنی بر تجمع این عده ی اندک نمیدهند هیچ ، کلا وجود این عده را منکر میشود .

-هرگونه  تجمع بیش از دو نفر در شعاع هزار متری منطقه ای که مشکوک بنماید ممنوع می شود ، چه برسد به راهپیمایی و تجمع ملیونی .

-چندین و چند فقره مرد قوی هیکل با چند فروند موتور بسیار سنگین ایستاده اند و نفس کش می طلبند تا به محض هرگونه تجمع اقدام ضربتی را لحاظ کنند .

-چند خودرو تهیه و تدارک دیده شده تا تظاهرات کنندگان را زیر کند .

-چند نفر( قوی هیکلانی که موتور ندارند ) مسئول میشوند که تظاهرات کنندگان را از بالای پل به پایین پرتاب کنند .

-جای کیک و ساندیس ، باطوم و چوب برای پذیرایی مهیا شده است .

-خلاصه با تمام این تفاسیر چند میلیون از مردم جمع میشوند گرد هم و راهپیمایی آرامی را آغاز میکنند .

-اقدام ضربتی لازم لحاظ میشود .

-ماشین ها از روی مردم رد میشوند.

-مردم از بالای پل به پایین پرتاب میشوند .

-از مردم پذیرایی می شود، با باطوم و چوب.

-مردم مقاومت میکنند و علا رغم این همه محبت ، به مسیر خود و تظاهرات آرام خود ادامه می دهند .

-خبری از پلاکارد و بنر نیست چون  این تظاهرات خود جوش نیست . فقط یک پارچه ی سبز چند سانتی دیده میشود که وجه مشترک تظاهرات کنندگان است و دور مچشان بسته اند .

-آن چند مرد قوی با موتور و آن چند مرد قوی بی موتور که خود را ناکام میبینند به سراغ موتور ها و سطل آشغال ها میروند و آنها را آتش میزنند تا دوربین هایی که وجود مردم را انکار می کردند این آتش را گردن عده ی اندکی اغتشاشگر بیندازند تا دل آن عده ی خود جوشنده مالامال از غم و اندوه شود تا بلکه به جوش بیایند . ( توجه ، آن افراد قوی هیکل به هیچ وجه اغتشاشگر نیستند بلکه حافظ امنیت و جان و مال مردم هستند و مراد از اغتشاشگر در رادیو و تلویزیون همان عده ی اندکی هستند که به طور غیر خودجوش دور هم جمع شده اند )

-حالا موتور که مالشان است ، حال کرده اند آتش بزنند ، یکی بهترشو می خرند . به ما چه ! اما بعد موتورها نوبت ماشین و خونه ی  مردم است ، در این مرحله اصلا با جوشش کاری ندارند ، کلا شیشه ی ماشین و خونه ی خودجوشندگان و هم دگرجوشندگان را میشکونند . واااااااااااالا

- این عده ی اندک و فریب خورده به آرامی حرکت می کنند و بدون بلند گو و وسیله ای که صدا تولید کند شعارهای هماهنگ می دهند . عجیبه هاااااااا !

-این عده ی اندک ، یعنی همان چند میلیون ، به منزل بر میگردند به این امید که حالا درسته که وجود ما از اساس انکار شد ولی حرفمان را زدیم .

-همه ی این اتفاقات در مجموعه ی طنز 20:30 که هر شب به استثنا ایام تعطیل از شبکه ی دو پخش می شود در حد چند دقیقه بیان میشود .

      بله ، این بود مشخصات یک خودجوشی و یک دگر جوشی ! فکر کنم تنها وجه مشترک این باشد که اگر به هر طریقی خود جوش یا دگر جوش باشی ، از دسته ی دیگر طرد میشی !

     اما نکته ی حائز اهمیت اینجاست که به جرات می توان گفت این عده ی قوی هیکل که حالا یا موتور دارند یا ندارند ، مجهول الهویه ترین افراد روی کره ی زمین اند . عجیبه ، این افراد که به نوعی از زمان ترور نافرجام سعید حجاریان تحت پیگردن که قریب 10 سال ازش میگذره ، کاملا مسلح اند و انقد درشت هیکلند و مو دارند ( در همه جا ) که شناساییشون خیلی راحته ، ولی پیداشون نمی شه کرد . اینم عجیبه هااااااااااا ! این دستگاه اطلاعاتی که ادعا داره شهرام مادر مرده رو تو دبی دستگیر کرده ، و ثابت کرده که یه کسی مثل فریدون فرخزاد رو اگه بخواد حتی تو آلمانم میتونه بکشه ، عجیبه که نمیتونه این عده که کم هم نیستن گویا ، رو شناسایی کنه !  حالا اگه بشناسه و کاری نکنه ، اون یه بحث دیگس ...Foot Pain
جمعه 13 مرداد 1396 05:09 ب.ظ
Hello there! This article couldn't be written any
better! Going through this post reminds me of my previous roommate!
He constantly kept talking about this. I will forward this information to him.
Pretty sure he'll have a very good read. Thanks for sharing!
http://karynlittle.over-blog.com/
شنبه 30 اردیبهشت 1396 04:41 ب.ظ
Heya i am for the first time here. I found this board
and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something
back and help others like you aided me.
بردیا
شنبه 21 فروردین 1389 12:30 ق.ظ
دهنتو سرویس !:))
خیلی باحال بود....واااااااالا!:))
سیاوش ایرانی
دوشنبه 14 دی 1388 02:22 ب.ظ
آقا دمت گرم....حرف دل میلیون ها فریب خورده ی نا آگاه دگر جوش رو زدی....با اون طنز 20:30 هم خیلی حال کردم. الخلاصه متنت عالیییییییی بود.... _v_
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر